Karın Germe

Cilt sarkması kısa sürede çok fazla kilo verilmesi, çoğul gebeliklerin veya gebelik ağırlığı fazla olan bebeklerin doğumundan sonra ortaya çıkabilir.

Abdominoplasti veya karın germe ameliyatı, göbek deliği hizasının altındaki sarkmış deri ve yağları almak, karın (rektus abdominis kası) kaslarını onarmak ve daha iyi bir vücut şekli vermek için yapılır.

Karın germe ameliyatı, karın içi anormal yağ birikimi olan kişiler için uygun değildir. Abdominoplasti kilo vermenize yardımcı olmaz. Karın germe diyet ve spora alternatif değildir. Gerçekçi beklentileriniz olmalıdır.

Konsültasyonunuz sırasında doktor vücudunuzu inceleyecek ve ihtiyaçlarınıza göre en iyi cerrahi tekniğe karar verecektir. Klasik veya mini karın germe olabilir, çünkü cildin/cilt altı dokusunun sadece bir kısmı bikini bölgenizin altında daha kısa bir yatay iz bırakarak çıkarılır.

Abdominoplastiden 3-4 hafta önce sigarayı bırakmalısınız. 

Ameliyat genel anestezi altında 2-3 saat sürecektir. Drenler şişmeyi ve kan toplanmasını azaltmak için kullanılır. 3-4 gün içerisinde drenler alınır ve ameliyat sonrası 4-6 hafta korse kullanırsınız. İzler bikini çizgisinin altında ve göbek deliği çevresinde olacaktır. 7-10 günden sonra günlük aktivitelere, 6. haftadan sonra spor aktivitelerine dönebileceksiniz .

Olası riskler: Enfeksiyon, hematom, asimetri ve yara iyileşme sorunları olabilir. Ciltte uyuşma kalıcı olabilir.

makeup