GÖZ KAPAĞI BLEFAROPLASTİ

Göz kapaklarında erken yaşlanma belirtileri görülür. Üst göz kapaklarındaki deri fazlalığı ve sarkıklığı kadınlarda makyaj yapmayı zorlaştırır, görüşü engeller ve baş ağrılarına neden olabilir. Alt göz kapağı sarkması ve göz altı torbaları göz altı oluğunu belirginleştirerek kişinin olduğundan daha yorgun ve yaşlı görünmesine neden olur.  

Göz kapağı estetiği ameliyatının amacı  üst göz kapağındaki fazla deri ve yağ dokusunu çıkarmak, alt göz kapağında torbalanmaya neden olan septumu güçlendirmektir. Böylece daha genç ve sağlıklı bir görünüm elde edilir.

 

Kesiler üst göz kapağında supratarsal kıvrımdan ve kirpik çizgisinin hemen altındaki subsilier çizgiden veya alt göz kapağında göz kapağının içinden yapılır, iz belli olmaz.

 

Operasyon yapılacak işleme göre 1-2 saat sürebilmekte olup, genel veya lokal anestezi altında yapılabilmektedir. Hastanede kalmaya gerek yoktur. Ameliyattan 3 gün sonra şişlikler azalmaya başlar ve morluklar 7-10 gün kadar sürebilir. Dikişler 1 hafta sonunda eğer emilemiyorsa alınır ancak genellikle emilebilen dikişler kullanılır. Nihai sonuç 3-6 ay sonra gözlenecektir.

Alt kapaktaki fazla derinin alınması alt ektropiyona, üst kapaktaki fazla yağın alınması ise çukurlaşmaya ve çöküntüye neden olabilir.

makeup