Liposuction

Liposuction, vücudun kilo vermeye dirençli bölgelerindeki fazla yağların vücuttan uzaklaştırılması için çok küçük uzun kesilerden yapılan cerrahi bir işlemdir.

Liposuction kilo vermek için uygun bir yöntem değildir. Fazla kilolu veya obezseniz, liposuction için aday olmazsınız. Liposuction ameliyatını düşünmeden önce kilo vermeyi denemelisiniz.

Liposuction için en iyi aday spor yapan, sağlıklı yaşam tarzına sahip ve vücudunun kilo vermeye dirençli bölgelerine sahip olan kişilerdir.

Liposuction ameliyatının amacı size daha ince bir vücut vermekten çok daha iyi bir silüet kazandırmaktır.

Çoğu durumda vaser liposuction tekniği kullanılır ve ameliyat genel anestezi altında yapılır ve aspirasyon yapılacak bölgeye bağlı olarak 2-4 saat sürer. Ameliyat sonrası giysiler ameliyattan 4-6 hafta sonra giyilmelidir.

Nihai sonuç 3-6 ay sonra görülecektir.

Olası riskler: Liposuction sonrası kontur düzensizlikleri, ödem, morarma, hematom, enfeksiyon, uyuşma ve cilt kalitesinde değişiklikler görülebilir. Yağ embolisi: Acil müdahale gerektiren medikal bir durumdur. Yağ partikülleri damarlara girip tıkadığı için akciğer, kalp ya da beyindeki damarları tıkayabilir.

makeup