Meme Dikleştirme

Hamilelik gibi hızlı kilo alıp vermek meme sarkmasına neden olabilir. Meme dikleştirme ameliyatının amacı, meme şeklini yeniden şekillendirerek hacmini geri kazandırmak ve daha genç bir görünüm elde etmektir.

​Ameliyatın amaçlarını anlama konusunda diğer kozmetik işlemlerde olduğu gibi gerçekçi beklentilere sahip olmalısınız. Ameliyatla görünüşünüzü değiştirmek, hayatınızda karşılaştığınız bazı sorunları çözmez, ancak meme dikleştirme özgüveninizi artırabilir.

Ameliyat öncesi muayene edilecek ve size uygun meme şeklini elde etmek için uygulanacak teknik hakkında bilgilendirileceksiniz.

Memeleriniz sarkmış ve hacmini kaybetmişse dikleştirme ameliyatına ek olarak silikon protez kullanılabilir.

Ameliyattan 3-4 hafta önce sigara bırakılmalıdır. Ameliyat süresi genel anestezi altında 2-3 saattir. 3-4 gün sonra günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz. 4 hafta boyunca giymeniz için size özel bir sutyen verilecektir.

Olası riskler: Ameliyat sonrası enfeksiyon, hematom, meme ucu hissinin kaybı, asimetri görülebilir. Ters T veya çapa şekli gibi fazla cilt/cilt altı dokusuna bağlı olarak yara izleriniz olacaktır.

makeup