YÜZE YAĞ TRANSFERİ

Yüzün yaşlanmasının ana bileşenleri cildin sarkması ve yağ/kemiğin hacim kaybıdır. Göz kapaklarının altında, yanaklarda ve elmacık kemiklerinin çevresinde oluşan yağ dokularının azalması çökük ve sağlıksız bir görünüme neden olur. Yaşlandıkça çizgiler derinleşiyor. Yüzdeki kemiklerin/yumuşak dokuların hacmi yapısal ya da genetik nedenlerle daha az olabilir. Yüze hacim kazandırmak, daha taze, genç ve güzel görünmek için yağ transferi yapılır. Yağ bileşenleri nedeniyle cilt kalitesi artacaktır. Yüzün tamamı için genel anestezi veya yüzün bazı bölgeleri için lokal anestezi altında yapılabilir.

Yağ dokusu, vücudunuzdan alınabilecek olandan daha iyi bir doğal dolgu kaynağıdır. Hyaluronik asit dolguların aksine sonuç geçici olmayacaktır. Bir süre sonra (3 ay) yağ hücreleri önceden var olan yağın içinde hayatta kalabilecek ve yüzdeki yağ gibi davranabilecektir. Hayatta kalan yağ miktarı hastanın yapısına ve yaşam tarzına bağlıdır, hayatta kalma oranı %50-60 civarında olacaktır. Belirgin yara izleriniz olmayacak, iğne deliği büyüklüğünde olacaklar. İlk 1-3 ay yüzünüzde şişlik olur. Verici bölgede bariz bir hacim kaybı beklemeyin.

Olası riskler: Enfeksiyon, hematom, lokal anestezik ajanlara reaksiyon, beklenenden fazla yağ kaybı olabilir. Nadiren düzensizlikler istenmeyen bir görünüme neden olabilir.

makeup